Przetwornik Ciśnienia ATM.ECO firmy STS

Niezawodność, zwarta, modułowa konstrukcja to tylko niektóre cechy wyróżniające przetworniki ATM.ECO

sts logoSTS opracowuje, produkuje i dostarcza rozwiązania do pomiaru ciśnienia dla niestandardowych aplikacji i systemów. Poprzez bliskie partnerstwo z klientami i dostawcami, STS jest w stanie wdrożyć w krótkim czasie wymagania Klienta i stworzyć wysokiej jakości produkty. Od 1987 roku STS utrzymuje najwyższe standardy jakości produkcji i rozwoju. Dokładność, niezawodność i trwałość są integralną częścią wszystkich komponentów i czujników. Wraz z swoimi oddziałami w Niemczech, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii, a także z przedstawicielami handlowymi firmy, STS gwarantuje właściwe wsparcie techniczne, sprzedaż i serwis wszystkich produktów STS na całym świecie.

przetwornik ciśnienia do betonu

Przetwornik do pomp betonu

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku firma STS (Szwajcaria) opracowała i wykonała wytrzymały przetwornik ciśnienia ATM 117144.

W odpowiedzi na problemy związane z pomiarem ciśnienia w instalacjach przesyłających beton w maszynach typu palownice i wiertnice, grupa inżynierów firmy STS zaproponowała przetwornik ATM 117144 w wersji ze specjalnym przyłączem. Konstrukcja przyłącza oparta o długoletnie doświadczenie firmy w produkcji urządzeń pomiarowych według wymagań klientów z uwzględnieniem szczególnie trudnych warunków eksploatacji. Ciśnienie panujące w instalacji to 2-3 bar jednak jak pokazały testy może być ono dużo większe przy starcie pomp podających czynnik – beton – oraz gdy dojdzie do zatoru w instalacji nawet do 60-80BAR. Zatem dwa problemy z którymi musieli zmierzyć się inżynierowie to czynnik który ścierał urządzenia pomiarowe oraz ciśnienie przy starcie pomp oraz nie rzadko występujące zatory w instalacji.

Zaproponowano wzmocniony przetwornik o zakresie pracy 0 – 10 bar który charakteryzuje się ponad przeciętną aż 12 krotną wytrzymałością przeciążeniową do 120bar. Rozwiązało to problemy ze skokiem ciśnienia wywołanym np. zatorem. Opracowane przyłącze wraz ze specjalna powłoką o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie pozwoliło zwiększyć czas pracy przetwornika nawet 2 krotnie w szczególnych przypadkach. Typowe zwiększenie liczby roboczogodzin jest w granicach od 30 do 50 %.

Zaproponowane rozwiązanie spotkało się z uznaniem klientów i jest stosowane w urządzeniach wielu producentów, oraz użytkowników wiertnic i palownic. Kolejny raz inżynierowie z firmy STS sprostali wymaganiom stawianym przez rynek i klienta. Z pewnością nie małą rolę odegrało doświadczenie zdobyte przy nietypowych projektach.

W niedalekiej przyszłości zaprezentujemy przetworniki które kończą właśnie certyfikację i będą stosowane w modernizacji silników samolotów – to kolejny ciekawy projekt firmy STS i Poltraf Sp. z o.o.

Dzięki tak dużej precyzji i niezawodności, użytkownicy mogą w pełni polegać nawet na długookresowych pomiarach.

Kolejną zaletą, o której trzeba wspomnieć to wyeliminowanie wrażliwości na różne rodzaje mediów. Obudowa ATM.ECO, podobnie jak inne przetworniki ciśnienia rodziny ATM, jest w całości spawana. Dzięki temu, przetworniki nie posiadają żadnych dodatkowych uszczelnień, co w efekcie daje dużą swobodę w rozmieszczaniu ich w agresywnych mediach, takich jak olej napędowy lub benzyna, bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Konstrukcja modułowa

modułowa konstrukcja przetworników ciśnienia

Podobnie jak inne produkty STS, ATM.mini rozwijano również na zasadzie modułowości. Dzięki takiemu podejściu użytkownicy mają zapewnioną maksymalną elastyczność w konfigurowaniu przetworników do swoich potrzeb. Klienci mogą dowolnie wybierać spośród czterech różnych przyłączy procesowych oraz czterech różnych połączeń elektrycznych. Możliwy jest również wybór sygnału wyjściowego pomiędzy sygnałem prądowym (4…20mA), a sygnałem napięciowym (0.5…4.5 V DC). Użytkownicy otrzymują w ten sposób przetwornik ciśnienia, który będzie w pełni zgodny z ich wymaganiami. Możliwe są również (na życzenie) w pełni zindywidualizowane, niestandardowe rozwiązania umożliwiające dopasowanie przetworników do niemalże każdej aplikacji.

 

Poltraf Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor firmy STS na Polskę