Przetwornik Ciśnienia ATM.mini firmy STS

Niezawodność, zwarta, modułowa konstrukcja to tylko niektóre cechy wyróżniające przetworniki ATM.

przetworniki sts

STS opracowuje, produkuje i dostarcza rozwiązania do pomiaru ciśnienia dla niestandardowych aplikacji i systemów. Poprzez bliskie partnerstwo z klientami i dostawcami, STS jest w stanie wdrożyć w krótkim czasie wymagania Klienta i stworzyć wysokiej jakości produkty. Od 1987 roku STS utrzymuje najwyższe standardy jakości produkcji i rozwoju. Dokładność, niezawodność i trwałość są integralną częścią wszystkich komponentów i czujników. Wraz z swoimi oddziałami w Niemczech, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii, a także z przedstawicielami handlowymi firmy, STS gwarantuje właściwe wsparcie techniczne, sprzedaż i serwis wszystkich produktów STS na całym świecie.

przetwornik mini atm

Nowy miniaturowy przetwornik

Istniejąca od kilkudziesięciu lat szwajcarska firma STS, w której programie produkcyjnym znajduje się kilkanaście różnych wersji przetworników przeznaczonych do zastosowań w układach automatyki, pomiarów i monitoringu wprowadziła na rynek innowacyjny przetwornik ciśnienia ATM.mini do wymagających zadań w aplikacjach testowych i pomiarowych.

Ten nowy precyzyjny przetwornik ciśnienia wykonywany jest zgodnie z filozofią firmy, która zakłada produkcję urządzeń wysokiej jakości i niezawodności, przy zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych i własnych rozwiązań konstrukcyjnych, a także z wykorzystaniem, najnowocześniejszych technologii produkcyjnych i zamknięty w miniaturowej obudowie o wysokiej wytrzymałości.

Nie tylko jego wymiary są przekonujące. Dane techniczne spełniają najwyższe wymogi. ATM.mini niezawodnie mierzy zakresy ciśnienia od 0…1 bar do 0…100 bar, z dokładnością pomiaru wynoszącą ±0,1% całego zakresu, a temperatury w jakich przetworniki ATM.mini mogą działać bezproblemowo mieszczą się w zakresie od -40°C do +125°C.

Dzięki tak dużej precyzji i niezawodności, użytkownicy mogą w pełni polegać nawet na długookresowych pomiarach.

Kolejną zaletą, o której trzeba wspomnieć to wyeliminowanie wrażliwości na różne rodzaje mediów. Obudowa ATM.mini, podobnie jak inne przetworniki ciśnienia rodziny ATM, jest w całości spawana. Dzięki temu, przetworniki nie posiadają żadnych dodatkowych uszczelnień, co w efekcie daje dużą swobodę w rozmieszczaniu ich w agresywnych mediach, takich jak olej napędowy lub benzyna, bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Konstrukcja modułowa

modułowa konstrukcja przetworników ciśnienia

Podobnie jak inne produkty STS, ATM.mini rozwijano również na zasadzie modułowości. Dzięki takiemu podejściu użytkownicy mają zapewnioną maksymalną elastyczność w konfigurowaniu przetworników do swoich potrzeb. Klienci mogą dowolnie wybierać spośród czterech różnych przyłączy procesowych oraz czterech różnych połączeń elektrycznych. Możliwy jest również wybór sygnału wyjściowego pomiędzy sygnałem prądowym (4…20mA), a sygnałem napięciowym (0.5…4.5 V DC). Użytkownicy otrzymują w ten sposób przetwornik ciśnienia, który będzie w pełni zgodny z ich wymaganiami. Możliwe są również (na życzenie) w pełni zindywidualizowane, niestandardowe rozwiązania umożliwiające dopasowanie przetworników do niemalże każdej aplikacji.

 

Poltraf Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor firmy STS na Polskę