Elektroniczny dwustykowy presostat NAT PNP 8252

Wytrzymały, kompaktowy i niezawodny presostat z 2 stykami przełączającymi PNP

Szwajcarski Trafag rozszerza ofertę produktów o elektroniczne presostaty w oparciu o sprawdzone miniaturowe przetworniki ciśnienia NAT 8252 z dokładnością 0,5%. Nowe, niezwykle solidne i niezawodne miniaturowe presostaty są bardzo kompaktowym  rozwiązaniem dla niezliczonych zastosowań w trudnych warunkach, takich jak „piki” ciśnienia, wysoka temperatura lub drgania.

czujnik pnp presostatSerce nowych elektronicznych presostatów NAT 8252 to przed wszystkim solidny i nadzwyczaj stabilny czujnik w technologii thin-film-on-steel, który pozostaje dokładny i niezawodny nawet w trudnych wa-runkach, a to ze względu na potrójny zakres prze-ciążenia oraz w pełni spawaną konstrukcję. Elektroniczny układ oparty jest na autorsko zaprojektowanej elektronice ASIC, mikrochipie przeznaczonym do zastosowań, w których zapewnia optymalną kompensację temperaturową i linearyzację pomiaru w szerokim zakresie temperatur medium -40°C do +125°C.

Miniaturowe presostaty NAT 8252 są dostępne z 2 wyjściami przełączającymi (PNP). Maksymalny prąd łączeniowy wynoszący 400 mA łącznie dla obu wyjść jest dopuszczalny w zakresie temperatur od ‑40°C…+85°C. W całym zakresie temperatur -40°C…+125°C maksymalny prąd łączeniowy wynosi łącznie 200 mA dla obu wyjść.PNP trafag przetwornik

Funkcje wyjść obejmują histerezę lub okno z opcją normalnie otwartą lub normalnie zamkniętą. Można również ustawić opóźnienie dla każdego styku. Dla 2-go styku dostępny jest tryb monitorowania „Device Ready”. W tym trybie styk zmienia stan, jeśli urządzenie pomyślnie zakończy fazę uruchamiania. W przypadku wystąpienia błędu podczas pracy stan zostanie przywrócony do stanu normalnego.

Standardowe przyłącze elektryczne do elektronicznych presostatów według VDMA 24574-1 to wbudowane złącze M12x1. Dostępna jest dokładność 0,5% przy kompensacji temperaturowej i linearyzacji. Miniaturowe elektroniczne presostaty są szybko dostępne w zakresach ciśnienia 0…2,5 do 0…600 bar.

Te opcje przekształcają elektroniczne presostat NAT 8252 w wszechstronne urządzenie do aplikacji takich jak obrabiarki, chłodnictwo, technologie procesowe czy hydraulika.

Sensor Master Interface SMI

Interfejs SMI służy do ustawiania parametrów elektronicznych przełączników ciśnienia, takich jak punkty przełączania, funkcja wyjścia i czas opóźnienia przełączania, jak również do regulacji za-kresu pomiarowego zanurzalnych przetworników ciśnienia. Odczyt danych z urządzenia umożliwia precyzyjne określenie podłączonego urządzenia do pomiaru ciśnienia i sprawdzenie parametrów.

Presostat NAT PNP Trafag

 

Wyłączny przedstawiciel firmy Trafag AG na Polskę – Poltraf Sp. z o.o.