Nowe Sondy ECL

ECL 4839 - Trafag

Szwajcarska firma Trafag prezentuje kolejną generację sondy hydrostatycznej ECL. Nowa niezawodna wersja 8439 jest idealnym i niedrogim rozwiązaniem do pomiarów różnych substancji. Zróżnicowane wersje materiałowe pozwalają uzyskać doskonałą dokładność pomiaru nie zależnie od mierzonego medium. Solidna obudowa i odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne gwarantują dokładny i stabilny pomiar poziomu, nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

Budowa

Pod względem wizualnym można dostrzec zmienione gabaryty sondy. Kompaktowa obudowa o średnicy 25mm i długości 100mm dostępna jest w dwóch wersjach: standardowa, jednolita lub wersja OEM z przyłączem M22x1,5 od strony przyłącza kablowego. Adapter może być wykorzystywany do mocowania sondy w systemach rurowych lub w zbiornikach. Obie wersje przystosowane są do  zanurzania do 20 metrów.

Wytrzymały ceramiczny czujnik produkcji Trafag  połączony z wysokiej klasy elektroniką  opartej na systemie TRAFAG ASIC pozwala dokonywać precyzyjnych pomiarów również w bardzo trudnych warunkach środowiskowych.

Zdejmowana osłona chroni czujnik przez uszkodzeniami mechanicznymi. Specjalne stożkowe otwory w osłonce umożliwiają dokonywanie pomiarów również w gęstych cieczach bez wpływu na jego dokładność.

Poza zabezpieczeniami mechanicznymi sonda posiada również zintegrowaną ochronę przeciwprzepięciową.

Standardowo sonda wykonana jest ze stali AISI316L. Dostępna jest również wersja duplex 1,4462. Jest to wykonanie dedykowane do pomiarów poziomu wody morskiej jako zdecydowanie tańsza alternatywa dla sondy wykonanej z tytanu.

Etykieta z najistotniejszymi informacjami o urządzeniu została wygrawerowana laserowo na obudowie. Dzięki temu możemy odczytać parametry sondy nawet po kilku latach pracy w agresywnym środowisku.

Zastosowanie

Nowa sonda hydrostatyczna ECL 8439 jest idealnym i niedrogim rozwiązaniem do pomiaru poziomów takich mediów jak: woda pitna, woda brudna, ścieki, oleje i paliwa, ale także woda morska i wielu innych.

Najważniejsze cechy:

  • Idealna do gęstych i lepkich substancji
  • Szeroka gama materiałów pozwalająca dokonywać pomiarów różnych mediów
  • Wbudowana ochrona przeciwprzepięciowa
  • Technologia czujnika: ceramiczny
  • Zakres pomiarowy: od 0..0,1 do 0..2 bar, od 0..1,5 do 0..30 psi.
  • Temperatura medium: -10…+70° C
  • Sygnał wyjściowy: 4..20 mA

Trafag – Czujniki i urządzenia kontrolne Szwajcarskiej jakości

Trafag jest wiodącym, światowym dostawcą wysokiej jakości czujników. Oferuje urządzenia do pomiaru ciśnienia, temperatury i gęstości gazu. Oprócz szerokiej gamy konfigurowalnych produktów standardowych, Trafag opracowuje również indywidualne rozwiązania dla klientów OEM.

Założona w 1942 roku, firma Trafag zlokalizowana jest w Szwajcarii i posiada szeroką sieć dystrybutorów oraz punktów serwisowych w ponad 40 krajach na całym świecie. Pozwala to zapewnić bezpośrednią i profesjonalną obsługę klienta oraz gwarantuje najwyższą jakości usług. Potężny dział rozwoju i produkcji gwarantuje, że produkty Trafag są precyzyjne i najwyższej jakości, a dostawa produktów jest szybka i pewna. Ponadto zapytania i zamówienia są realizowane bezzwłocznie.