Nowe produkty TRAFAG – zapowiedzi

Szwajcarska firma Trafag pokazała zapowiedzi produktów dla branży automatyki przemysłowej.

Przedstawiamy następcę stosowanego z powodzeniem od dłuższego czasu Sensor Communicatora SC.

Sensor Communicator SC

Pozwalał na połącznie z przetwornikami za pomocą odpowiednich kabli. Urządzenia jest w stanie przywrócić ustawienia fabryczne zapisanie w procesorze. Dokonać odczytu parametrów przetwornika tj. zakres, sygnał wyjściowy, nr fabryczny itd. W nowym rozwiązaniu dla wygody użytkowników pojawi się aplikacja na telefon z systemem Android. Aplikacja za pomocą bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu – Bluetooth łączy się z Sensor Master Interface SMI.

Sensor Master Interface SMI

Posiada szereg złączy, dzięki nim jest w stanie wraz z aplikacją Sensor Master Communicator SMC, stać się niezwykle przydatnym narzędziem dla użytkownika. Za pomocą prezentowanej złącz, jesteśmy w stanie podłączyć różne urządzenia, zachowując narzucony przez producenta schemat podłączeń. Przy pomocy Sensor Master Interface SMI

wraz z Sensor Master Communicator SMC, możemy w poszczególnych urządzeniach dokonywać odczytu danych i zmieniać nastawy i zakres pomiarowy.

Lista wspieranych urządzeń poniżej:

Sonda Hydrostatyczna – ECL

– odczytu parametrów tj. zakres, sygnał wyjściowy, nr fabryczny itd.

– zmiana zakresu

Przetworniki ciśnienia – NAT, NAH, NAR

– odczytu parametrów tj. zakres, sygnał wyjściowy, nr fabryczny itd.

– nastawa przekaźników PNP

Przetworniki serii: ECxTx, EPxTx, NAxTx

– odczytu parametrów tj. zakres, sygnał wyjściowy, nr fabryczny itd.

Warto również wspomnieć o tym iż interfejs jest zasilany poprzez port USB napięciem 5VDC 1A co w połączeniu z opcjonalnym zasilaniem z PowerBanku pozwala zwiększyć mobilność urządzenia.

Kolejną ciekawą opcja jest opcja wykorzystania złącza RJ45 za pomocą którego jesteśmy w stanie połączyć Interfejs do sieci Internet i zdalnie za pomocą Aplikacji sprawdzać / ustawić urządzenie.

Możliwe jest oczywiście skorzystanie z mobilnego urządzenia dostępowego.

Interfejs wraz z aplikacją jest na pewno ciekawą propozycją do osób zajmujących się bieżącą kontrolą i serwisem urządzeń pomiarowych znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.

Szwajcarski producent Trafag deklaruje z czasem poszerzenie zarówno możliwości aplikacji Sensor Master Communicator SMC oraz rozszerzenie liczby oferowanych urządzeń które będą mogły współpracować z interfejsem Sensor Master Interface SMI.

Według zapowiedzi, wprowadzenie na rynek aplikacji wraz z interfejsem planowane jest na III kwartał 2018 roku.

 

Adrian Jackiewicz – Poltraf Sp. z o.o.